Az emlőimplantátumok a 60-as évek elején jelentek meg először. Az implantátum töltését tekintve létezik fiziológiás sóoldattal, illetve szilikon géllel töltött. A mellimplantátumok formája lehet kerek, vagy csepp formájú. Az implantátum az emlőnagyobbító műtét során kerülhet a mirigyállomány alá, részben, vagy teljesen az izom alá.
A mellnagyobbítás változatai
Az emlőimplantátumok a 60-as évek elején jelentek meg először. Az implantátum töltését tekintve létezik fiziológiás sóoldattal, illetve szilikon géllel töltött. A mellimplantátumok formája lehet kerek, vagy csepp formájú. Az implantátum az emlőnagyobbító műtét során kerülhet a mirigyállomány alá, részben, vagy teljesen az izom alá.
Mellnagyobbítás egyénre szabva
A páciens számára a legkedvezőbbet konzultációk során választják ki orvosával. A mellnagyobbító műtét további sarkalatos pontja, természetesen az implantátum kiválasztása. Az implantátum méretének és formájának megválasztása egy minden részletre kiterjedő konzultáció során történik a páciens igényeinek teljes ismeretében. A mellnagyobbítás így teljes mértékben olyan lesz, amilyennek a páciens szeretné.
A mellimplantátum elhelyezése mellnagyobbítás során
Az alsó áthajlásban végzett metszés a leggyakrabban választott metszési hely mellimplantátumok behelyezésekor. Továbbá a transaxilliary vagyis hónaljban, vagy a periareolar a mellbimbó körüli metszés is lehetséges.
A mellnagyobbítás kockázatai
Bármilyen műtétről is legyen szó, az előnyök mellett a kockázatot is figyelembe kell venni. A mellplasztika előnyei és hátrányai, a beavatkozás helyének kockázata az orvos és páciens közös mérlegelésének eredménye. Ezen műtéti kockázatok pontos mérlegelése után, választjuk ki a páciens számára leginkább megfelelő eljárást.
Hogyan végezzük el a mellnagyobbítást?
Az alsó áthajlásban ejtett metszés mellett döntünk a legtöbbször, ugyanis ez a hely nem csak optimális hozzáférést biztosít a mellműtét területéhez, hanem a szövődmények kockázatát is minimálisra csökkenti. A műtéti hegek nem látható, sőt egy nagyon nehezen észrevehető helyen lesznek, amely még egy esetleges sebgyógyulási anomália esetén is rejtett helyet biztosít.
Mellnagyobbítás a gyakorlatban
Tudnivalók a mellnagyobbítás beavatkozásról
Feltételek
| A sebészeti kezelés előtt szükséges szervezet általános állapotárnak megítélése annak érdekében, hogy a beavatkozás kockázatát optimális szintre csökkentsük.A műtétet altatásban végezzük. |
A beavatkozás időtartama
| 1-1,5 óra |
Kötelező klinikai tartózkodás
| 1 éjszaka |
Munkaképesség
| 7-10 nap után |
Varratszedés
| 14 nap után |
A műtét után
| 6 hétig kerülni kell minden olyan tevékenységet ami váll illetve mellizom intenzív mozgással jár. |
Kockázatok
| A műtét velejáró következményeként a terület duzzanata, bevérzése, esetleges gyulladása, illetve sebgyógyulási zavarok jelentkezhetnek, ezek száma a tudomány fejlődésével csökken. |
PLASZTIKAI SEBÉSZETI MŰKÖDÉST és ANYAGOK MINŐSÉGÉT ELLENŐRZŐ EURÓPAI BIZOTTSÁG
- Napjainkban a szilikon széles körben használt és alapvető anyag a mindennapi életben. Jelenleg még nem áll rendelkezésünkre ennél jobb alternatív lehetőség. A medicina és a plasztikai sebészet összes területén a szilikonból készült orvosi eszközök és az implantátumok nemcsak a jóléthez, de gyakran a túléléshez is nélkülözhetetlenek.
- Korszerű tanulmányok folyamatosan bizonyítják, hogy a szilikonzselével töltött implantátumok nem okoznak sem emlőrákot, sem más rosszindulatú betegséget.
- Rendelkezésünkre állnak olyan következtetett tudományos, klinikai, immunológiai, epidemiológiai adatok, hogy a szilikonzselével töltött implantátumok nem okoznak semmilyen autoimmun vagy kötőszöveti betegséget.
- Nincs tudományos bizonyíték arra vonatkozóan, hogy olyan jelenség, mint szilikonallergia, szilikonintoxikáció vagy; „új szilikonbetegség” létezne. Minden implantátummal kapcsolatban fellép egy normális idegentest-reakció, de ez nem immunbetegség.
- A szilikonimplantátumok nem befolyásolják hátrányosan a terhességet, sem a szoptatást, sem a szoptatott gyermek egészségét.
- Az emlőimplantátumos betegek rendszeres kontrollt igényelnek és (ha szükséges) az emlők megfelelő vizsgálatát.
- A szilikont kimutató laboratóriumi teszteknek nincs klinikai értéke. Eddig nem mutattak ki specifikus szilikonellenes antitesteket.
- Az EQUAM szerint nagy szükség van az implantátumokra vonatkozó működőképes, egyeztetett, speciális EU előírásra. Az EQUAM sürgeti az európai államok mihamarabbi megegyezését ezen a téren.
- Az EQUAM szorgalmazza a folyamatos klinikai és alapkutatásokat, az emlőimplantátumok és új technológiák további fejlesztésére.
- Objektív médiaközlemények a betegek megnyugtatására szolgálnak. Az EQUAM biztosítani fogja a legfrissebb adatokat a média számára.
Regensburg, 1998. Július 4.